İnstagramda Satışlarım Nasıl Artar?

İnstagramda Satışlarım Nasıl Artar?

Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği teşvik edin

Ürününüzü kullanırken takipçilerden hesabınızı gönderilerde veya hikayelerde etiketlemelerini istemekten korkmayın. Bu, kendi hesabınızda (tabii ki uygun krediyle) yeniden kullanım için kullanıcı tarafından oluşturulan içerik sağlamanın yanı sıra markanız için yeni bir tanıtım kanalı getiriyor.

Diğerlerini kullanıcı tarafından oluşturulan içerik teşvik Paylaşım için istediğiniz markanız hakkında göndermek için. Onlar da tanınmak istiyorlar! 

Bazen, kendi boynuzunu çalman sorun değil. Olumlu müşteri sözlerini veya incelemelerini yeniden yayınlamak o zamanlardan biridir.

Yorumlara yanıt ver

Yorumdan bağımsız olarak, takipçilerin söyleyeceklerine değer verdiğinizi göstermek için zamanında ve olumlu bir şekilde yanıt verin. Günümüzde tüketiciler müşteri hizmetleri yardımı için sosyal medyaya başvuruyor, bu nedenle yorumları resmi müşteri hizmetleri sorgularıyla aynı ihtişam ve koşulla ele almak markanızın itibarına fayda sağlıyor.

Etkileyicilerle işbirliği yapın

Bunu yapmak için zamanınız ve bütçeniz varsa, etkileyici pazarlama, belirli bir ürünü veya ortağı tanıtmak için kazançlı bir iş kararı olabilir.

Influencer’lar genellikle yeni ürünler veya hizmetler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen yerleşik, yüksek düzeyde ilgili kitlelerle birlikte gelir. Etkileyenler ayrıca teklifinizi daha derin bir düzeyde anlama eğilimindedir, bu nedenle promosyon otantik hissettirir. 

Forbes , özellikle yüksek yatırım getirileri için mikro etkileyicilerle işbirliği yapılmasını önerir . Daha küçük kitlelere sahip olmalarına rağmen, makro etkileyiciler ve ünlülerden daha etkili sonuçlar üretme eğilimindedirler.

Instagram Alışverişini Açın 

Fiziksel ürünler satıyorsanız, kullanıcılar envanterinizi doğrudan Instagram’da satın alabilir. Bu ayarı açtıktan sonra gönderilere alışveriş etiketleri ve hikayelere alışveriş çıkartmaları ekleyebilirsiniz. Bu, kullanıcıların Instagram uygulaması içinde kolayca satın almalarını sağlar.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş

« Önceki konu