Instagram hesabı oluşturmak için en iyi uygulamalar

Instagram hesabı oluşturmak için en iyi uygulamalar

İster kişisel ister profesyonel kullanım için olsun tüm Instagram hesapları aşağıdaki unsurlara sahip olmalıdır:

  • Kullanıcı adı
  • Profil fotoğrafı
  • biyo

Kullanıcı adı

İşletme hesapları için kullanıcı adınız markanızın veya şirketinizin adı olmalıdır. Bu sizi kolayca tanınabilir hale getirecektir. Ayrıca Facebook , Twitter , YouTube ve LinkedIn ( www.linkedin.com ) gibi diğer sosyal medya platformlarındaki kullanıcı adınızla tutarlı olmalıdır .

Profil fotoğrafı

Profil resminiz ideal olarak markanızın logosunun yüksek kaliteli bir görüntüsü olmalıdır. HootSuite , maksimum 320 x 320 piksel görüntü boyutu önerir .

Yine, bu tamamen markalaşma içindir. Profil resmi olarak logonuzun olması daha kolay tanınmayı sağlar.

biyo

Biyografinin asıl metni için, büyük bir etki yaratmak için yalnızca küçük bir alanınız (tam olarak 150 karakter) var. Kopyanızın kısa ama bilgilendirici olduğundan ve markanızın sesini koruduğundan emin olun .

Web sitenize bir bağlantı eklemek zorunludur. Bu, ilgilenen kullanıcıların biyografinizi okuduktan veya gönderileriniz arasında gezindikten sonra işletmeniz hakkında kolayca daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olur.

İşletme hesabı bios’ları ekstra bir avantajla birlikte gelir. Metin açıklamasına ve URL’ye ek olarak, iletişim bilgilerini de ekleyebilirsiniz. Kolay bir dönüştürmeyi kolaylaştırmak için kullanılabilecek bir e-posta adresi, telefon numarası veya fiziksel adres ve bir harekete geçirici mesaj düğmesi seçin.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş