Instagram’da Nasıl Doğrulanırsınız?

Instagram’da Nasıl Doğrulanırsınız?

Bilinmesi gereken

 • Gidin Ayarlar > Hesabı > İstek Doğrulama >> girdi gerekli bilgiler fotoğraflı bir kimlik> bir resmini yükleyin Gönder .
 • Instagram, tanınmış kişilerin, ünlülerin ve markaların profillerine doğrulanmış rozetler uygular.

Bu makale, Instagram’da doğrulanmış bir rozete nasıl başvurulacağını ve onaylanmayla ilgili ipuçlarını açıklamaktadır.

Instagram’da Doğrulanmış Rozet için Nasıl Başvurulur

Instagram hesabınızın doğrulanmış bir rozet için tüm uygunluk şartlarını karşıladığını belirlediyseniz, bir başvuru gönderebilirsiniz.

Doğrulama için başvuran Instagram hesabına erişiminiz olmalı ve iOS veya Android için Instagram uygulaması üzerinden giriş yapabilmeniz gerekir. Instagram.com üzerinden doğrulanmış bir rozet için başvurmak mümkün değildir. Instagram ayrıca doğrulama karşılığında asla ödeme istemez ve kimliğinizi doğrulamak için sizinle iletişime geçilmez.

 1. İOS veya Android için Instagram uygulaması üzerinden doğrulanmasını istediğiniz Instagram hesabına giriş yapın ve alt menüdeki profil resmine dokunarak profil sekmesine gidin .

 2. Profil sekmesinin sağ üst köşesindeki menü simgesine dokunun .

 3. Ayarlar’ı seçin .

 4. Hesabı seçin .

 5. Doğrulama İste’yi seçin .

 6. Tam Ad alanına tam adınızı girin , Bilinen alanında kim olduğunuzu açıklayın ve Kategori açılır listesinden hesabınızın dahil olduğu bir kategori seçin .

 7. Uygulamayı kapatmadan Instagram’dan çıkın ve cihazınızı kullanarak adınızı, doğum tarihinizi veya resmi iş belgelerinizi gösteren, devlet tarafından verilmiş bir fotoğraflı kimliğin fotoğrafını çekin. Uygun formlar arasında bir sürücü belgesi, pasaport, ulusal kimlik kartı, vergi beyannamesi beyanları, son hizmet faturası veya şirket sözleşmesi bulunur.

  Instagram’a dönün ve cihazınızdan kimliğinizin fotoğrafını seçmek için Dosya Seç’e dokunun .

 8. Başvurunuzu incelemeye göndermek için Gönder’e dokunun .

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş