Instagram’da Nasıl Arama Yapılır?

Instagram’da Nasıl Arama Yapılır?

Mobil cihazınızda Instagram uygulamasını açın (veya Instagram.com’a gidin) ve Instagram aramasını kullanmaya başlamak için oturum açın.

 1. Instagram araması, Instagram uygulamasının Keşfet sekmesinde bulunur. Aramaya erişmek için alt menüdeki büyüteç simgesine dokunun . En üstte Ara yazan bir arama kutusu görünür . Klavyeyi görüntülemek için aramaya dokunun.

  Instagram.com’da, oturum açar açmaz Instagram arama alanı ana sayfa akışınızın en üstündedir.

 2. Instagram arama alanına aramanızı girin. En üstte dört sekme görünür: Üst, Hesaplar, Etiketler ve Yerler.

  Bir etiketi aramak için, etiketi hashtag sembolüyle veya onsuz arayın ( #photographic veya photodaily gibi ). Etiket arama teriminizi yazdıktan sonra, en iyi önerilerin otomatik listesinden aradığınız sonucu seçin veya etiket olmayan sonuçları filtrelemek için Etiketler sekmesine dokunun .

  Instagram.com, uygulamanın sahip olduğu aynı dört arama sonucu sekmesine sahip değildir, bu da sonuçları filtrelemeyi zorlaştırır. Bir etiket arama terimi yazdığınızda, bir açılır listede önerilen sonuçların bir listesi görünür. Bu sonuçların bazıları etiketler (hashtag—#—sembol ile işaretlenmiştir) ve diğerleri kullanıcı hesaplarıdır (profil fotoğraflarıyla işaretlenmiştir).

 3. Uygulamadaki Etiketler sekmesinden bir etikete veya Instagram.com’daki açılır menüden önerilen bir etikete tıkladıktan sonra, Instagram kullanıcıları tarafından gerçek zamanlı olarak etiketlenen ve yayınlanan bir fotoğraf ve video tablosu gösterilir. .

  En çok beğeni ve yorum alan gönderiler, uygulamanın varsayılan sekmesinde ve Instagram.com’un en üstünde görüntülenir. Geçin Son uygulamasında sekmesine Instagram.com ilk dokuz mesajların geçmiş uygulaması veya kaydırma söz konusu etikete ilişkin son mesajları görmek için.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş