Instagram Görüntülü Sohbet Nasıl Kullanılır

Instagram Görüntülü Sohbet Nasıl Kullanılır

Instagram artık sadece tatil fotoğrafları ve mükemmel şekilde stilize edilmiş özçekimler paylaşmak için değil. Instagram’ın mesajlaşma özellikleriyle, iOS veya Android cihazınızda altı adede kadar Instagram takipçisi veya Facebook arkadaşınızla görüntülü sohbet edin.

Daha fazla kişiyi dahil etmeniz mi gerekiyor? Instagram ayrıca, Instagram, Messenger veya Facebook’a ihtiyaç duymayan 50’ye kadar arkadaşınızla bir Messenger görüntülü sohbetinin bağlantısını paylaşabileceğiniz bir Oda oluşturmanıza da olanak tanır. İşte nasıl çalıştığı.

Instagram’ın entegre mesajlaşma işleviyle, hem Instagram takipçilerine hem de Facebook arkadaşlarınıza doğrudan mesajlar veya görüntülü sohbetler göndermek için Instagram üzerinden Messenger’ı kullanacaksınız .

Instagram’da Görüntülü Sohbet Nasıl Başlatılır

iPhone veya Android cihazınızda Instagram uygulamasının en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun.

 1. Mobil cihazınızda Instagram’ı açın ve sağ üstteki Messenger simgesine dokunun .

 2. Dokunun video kamera simgesine.

 3. Önerilen arkadaşlar listesinde ilerleyin veya Görüntülü Sohbete Davet Edin altına bir ad yazın .

 4. Aşağı kaydırırsanız, görüntülü sohbet de yapabileceğiniz önerilen Facebook Arkadaşlarının bir listesini görürsünüz . Onlarla görüntülü sohbet etmeniz için bir Instagram hesabına ihtiyaçları yok.

  Görüntülü sohbetiniz, Instagram takipçileri ve Facebook arkadaşlarının bir karışımını içerebilir.

 5. Birini ararsanız, Instagram, Instagram’da takip ettiğiniz kişilerin, Instagram takipçilerinizin, Facebook arkadaşlarınız ve Instagram’da arama adınızla eşleşen kişilerin seçeneklerini sunar.

 6. Görüntülü sohbetinize eklemek için bir kişiye dokunun (en fazla altı kişiyi davet edebilirsiniz).

 7. Birini görüntülü sohbetinizden çıkarmak için klavyenizdeki geri düğmesine ve ardından adının yanındaki X’e dokunun .

 8. Hazır olduğunuzda , görüntülü sohbetinize başlamak için Başlat’a dokunun .

  Video sohbet sırasında, musluk Etkileri eğlenceli filtreler ve efektler dokunun eklemek Medya bir fotoğraf ya da video veya musluk dahil etmek Ekle (eğer altı kişi zaten değilseniz) sizin sohbete kişi ekleyin.

 9. Görüntülü sohbeti bitirmek için X’e dokunun .

  Görüntülü sohbeti küçültmek ve Instagram’da gezinmeye devam etmek için sol üstte, kare içinde kare gibi görünen Küçült düğmesine dokunun .

 10. Bir görüntülü sohbet başlattıktan sonra, Messenger aktivite listenizdeki sohbete dokunarak istediğiniz zaman bu sohbet grubuna erişin.

 11. Gelen İsim bu grup kutusuna , görüntülü sohbet grubu için bir ad yazın.

 12. Bu grupla başka bir sohbet başlatmak için video kamera simgesine dokunun. Ayrıca Mesaj kutusu aracılığıyla istediğiniz zaman mesaj yazabilir, sesli mesaj gönderebilir veya fotoğraf gönderebilirsiniz.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş