Instagram Doğrulaması İçin Başvurduktan Sonra Ne Olur?

Instagram Doğrulaması İçin Başvurduktan Sonra Ne Olur?

Instagram ne yazık ki başvurunuzla ilgili ne zaman yanıt bekleyebileceğiniz konusunda herhangi bir zaman dilimi belirtmiyor, ancak başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığına dair bir bildirim almayı bekleyebilirsiniz. Başvurunuz reddedilirse, tekrar denemek isterseniz 30 gün sonra başka bir başvuru göndermenize izin verilir.

Başvurunuz onaylanırsa ve hesabınızda doğrulanmış rozeti alırsanız, profilinizdeki kullanıcı adınızın sonunda, arama sonuçlarında ve gönderilere bıraktığınız genişletilmiş yorum dizilerinde bu rozet görünmelidir.

Instagram’ın uygunsuz temsil veya etkinlik nedeniyle doğrulanmış rozetinizi istediği zaman kaldırabileceğini unutmayın. Buna, doğrulanmış hesabınızın reklamını yapmak veya satmaya çalışmak, diğer hizmetleri tanıtmak için profil bilgilerinizi kullanmak veya hesabınızı bir üçüncü taraf aracılığıyla doğrulamaya çalışmak dahildir.

Instagram Onaylı Rozeti Olmanın Yararları

Doğrulanmış rozeti, profilinde, aramada ve ayrıca yorum dizilerinde doğrulanmış bir kullanıcının kullanıcı adının yanında mavi bir rozetle çevrelenmiş beyaz bir onay işareti olarak görünür.

Onaylanmış rozet, Instagram’da yüksek bir statü sembolü olmasının yanı sıra hesaplara çok çeşitli ek avantajlar sunar. Bunlar şunları içerir:

  • güvenilirlik Doğrulanmış bir hesapla karşılaşan kullanıcılar, yüzlerce benzer hesap olsa bile, gerçekliğini sorgulamak zorunda kalmazlar. Mavi tik, arkasında gerçek kişinin, işletmenin veya kuruluşun olduğunu bilmelerini sağlar.
  • Daha iyi ortaklık fırsatları. Birçok Instagram fenomeni diğer markalarla iş yapıyor, ancak doğrulanmış olmak daha kazançlı ve özel marka ortaklıkları elde etmeyi kolaylaştırıyor.
  • Yeni özelliklere ilk erişim. Doğrulanmış hesaplar genellikle özel muamele görür ve uygulamanın yeni özelliklerini herkese dağıtılmadan önce test edebilir veya deneyebilir.
  • Aramada daha yüksek sıralama. Kullanıcılar tanınmış bir kişiyi, işletmeyi veya kuruluşu aradığında, en iyi eşleşen doğrulanmış sonuç, arama sonuçlarının en üstünde görünecektir. Kimliğe bürünülmüş (doğrulanmamış) tüm hesaplar bunun altında görünecektir.
  • Daha yüksek takipçi ve etkileşim artışı. Instagram kullanıcıları resmi, özgün ve özel hesapları takip etmeyi severler; bu küçük mavi kene tam olarak bunu temsil eder. Bu, daha fazla takipçi ve etkileşimin Keşfet sayfasındaki içeriğinizin yanı sıra Sizin İçin Öneriler sayfasındaki hesabınızın daha fazla organik keşfedilebilirliğine yol açacağı anlamına gelir .

Instagram Onaylı Rozeti için Onay Alma İpuçları

Instagram, kimliğine bürünme riski yüksek olan kişileri, işletmeleri, markaları veya varlıkları temsil eden hesaplara doğrulanmış rozet başvurularını büyük olasılıkla onaylayacaktır. Doğrulanmış rozetler, kullanıcıların gerçek hesaplardan ve sahte veya hayran tabanlı hesaplardan ayırt etmelerine yardımcı olur. Bu, birçok ünlünün neden doğrulandığını açıklıyor, ancak ünlü olmak tam olarak bir gereklilik değil.

Instagram doğrulama isteğinizin onaylanma şansını artırmanıza yardımcı olacak aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

  • Profilinizde markalı içerik kullanın. Net, çekici bir profil resmi, kullanıcı adınıza/tam adınıza anahtar kelimeler ve kısa açıklayıcı metin blokları ve biyografinize isteğe bağlı hashtag’ler ekleyin. Markanızı gönderilere, Instagram hikayelerine ve Instagram makaralarına dönüştürün .
  • Medya tarafından öne çıkın. Instagram web’de sizinle ilgili herhangi bir içerik bulamazsa, doğrulama onayı alma şansınız yok denecek kadar azdır. Röportajlara katılarak, podcast’lerde konuk sunucu olarak, YouTube etkileyicilerinin videolarında görünerek, haber merkezlerinde sizinle ilgili hikayeler yayınlayarak ve daha fazlasını yaparak kendinizi veya işletmenizi tanıtın.
  • Bir bütün olarak web varlığınız üzerinde çalışın. Varlıkları yalnızca Instagram ile sınırlı olduğu için doğrulanmayan yüz binlerce takipçisi olan birçok Instagram hesabı var. Resmi bir web sitesi, Facebook, Twitter, Pinterest, YouTube ve diğerleri gibi diğer platformlara varlığınızı genişletmek için çaba gösterin ve hepsinin arama için yüksek düzeyde optimize edildiğinden emin olun.
  • Takipçileri ve etkileşimi artırmaya çalışın. Takipçi sayınız ve etkileşiminiz Instagram’da ne kadar yüksek görünürse, hesabınızın birçok kişinin bildiği ve aradığı yüksek profilli bir hesap gibi görünme olasılığı o kadar yüksek olur. Takipçi satın almaya başvurmadan bunu gerçekten yapmayı unutmayın. Etkileşimi artırmaya yardımcı olacak en iyi beş Instagram uygulamasına göz atın .

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş