Instagram Arama Sonuçlarını Nasıl Sıralıyor?

Instagram Arama Sonuçlarını Nasıl Sıralıyor?

nstagram aramasındaki kullanıcılar için, en alakalı ve popüler kullanıcılar, kullanıcı adları, tam adları (varsa) ve profil fotoğrafları ile birlikte en üstte görüntülenir.

Instagram , kullanıcı adı veya tam ad doğruluğunu ve sosyal grafik verilerinizi eşleştirerek en alakalı kullanıcı arama sonuçlarını belirler.

Arama geçmişinize, kimleri takip ettiğinize ve sizi kimlerin takip ettiğine göre karşılıklı takipçilere ve Facebook hesabınız Instagram’a bağlıysa Facebook arkadaşlarınıza göre sonuçlar alabilirsiniz. Takipçi sayısı, kullanıcıların aramada nasıl göründüklerinde de rol oynayabilir ve popüler markaları ve ünlüleri bulmayı kolaylaştırır.

Ünlü veya politikacı gibi yüksek profilli bir kişinin hesabını arıyorsanız, adının yanındaki mavi onay işaretine bakın. Bu, doğrulanmış bir hesabı temsil eder. Doğrulanmış hesaplar, meşru hesapları daha kolay bulmanıza yardımcı olmak için sonuçların en üstünde görünür.

Bonus: Yerlerden Gönderileri Ara

Instagram ayrıca belirli konumlarda etiketlenmiş gönderileri aramanıza da olanak tanır. Tek yapmanız gereken, arama alanına konumu yazmak ve uygulamadaki Yerler sekmesine dokunmak veya Instagram.com’u kullanırken, açılır listede yanlarında konum iğnesi simgesi olan sonuçları aramak.

Instagram’da ne tür şeyler arayacağınızla ilgili fikirler için, bazı popüler Instagram hashtag’lerine bakın veya fotoğrafınızı veya videonuzu Keşfet sekmesinde (Popüler sayfası olarak da bilinir) nasıl öne çıkaracağınızı öğrenin .

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş