Instagram Alışverişi Nasıl Kullanılır

Instagram Alışverişi Nasıl Kullanılır

Instagram , alışveriş özelliklerini genişleterek işletmelerin Instagram Mağazaları kurmasını sorunsuz hale getirdi ve Instagram kullanıcılarının uygulamadan çıkmadan istedikleri ürünleri bulmasını ve satın almasını kolaylaştırdı. İşte nasıl çalıştığı.

Instagram Akışınızda Markalarla Alışveriş Yapın

Instagram akışınızda gezinirken takip ettiğiniz markaların gönderileriyle karşılaşacaksınız. Ayrıca, geçmiş satın alımlarınıza veya beğendiğiniz diğer gönderilere dayalı olarak feed’inizde görünen “sponsorlu” gönderileri de görürsünüz.

Bazı alışveriş gönderileriyle markanın web sitesine yönlendirilirsiniz. Diğerleriyle birlikte, onların Instagram Mağazasına götürülürsünüz.

BİR ‘ÜRÜNLERİ GÖRÜNTÜLE’ INSTAGRAM GÖNDERİSİNDEN SATIN ALIN

  1. Satın almakla ilgilendiğiniz bir ürünle bir markanın gönderisini bulursanız, Ürünleri Görüntüle’ye (alışveriş çantası simgesi) dokunun.

  2. Ürünlerle ilgili detayları gönderide göreceksiniz. Bu dükkandan daha fazla ürün görmek için aşağı kaydırın.

  3. Satın almak istediğiniz bir öğeye ve ardından Web Sitesinde Görüntüle öğesine dokunun . Boyut veya renk gibi uygun seçenekleri seçin ve ardından Sepete Ekle öğesine dokunun . Normalde yaptığınız gibi ödeme yapın ve satın alma işleminizi tamamlayın.

BİR ‘ŞİMDİ ALIŞVERİŞ YAPIN’ GÖNDERİSİNDEN SATIN ALIN

Bir marka Şimdi Göster bağlantısı içeriyorsa , satın alma işleminizi markanın web sitesini ziyaret etmeden tamamlayabilirsiniz.

  1. Alışveriş yapılabilir bir Instagram gönderisinden Şimdi Alışveriş Yap’a dokunun .

  2. Satın almak üzere seçmek üzere bir öğeye dokunun ve ardından Sepete Ekle’ye dokunun .

    Marka, Torbaya Ekle gibi benzer kelimeler kullanabilir .

  3. Dokunun Checkout ve satın alma işlemini tamamlamak. Bir perakendecinin sitesinde oturum açmanız veya ödemeye misafir olarak devam etmeniz istenebilir.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş