Instagram Influencer Pazarlama için En İyi Uygulama

Instagram Influencer Pazarlama için En İyi 7 Uygulama

nfluencer pazarlama bugünlerde son derece güçlü ve doğru yapıldığında işletmeniz için birçok hedefe ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bir sonraki etkileyici pazarlama kampanyanıza ilham vermek için, tüm markaların işletmelerini bir sonraki seviyeye taşımasına yardımcı olabilecek Instagram etkileyicileriyle çalışmak için en iyi 7 uygulamanın listesi burada.

1. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik İsteyin 

Özgünlük çağında yaşayan, insanların gerçek ve vaatlerini yerine getiren markalara değer verdiği bir dönemde, aşırı gösterişli marka içeriği Instagram’da yayınlamak için pek etkili değil. Modern müşterilerin, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin marka içeriğinden daha özgün olduğunu söyleme olasılığı 2,4 kat daha fazladır . 

Modern kullanıcılar, telefonlarında fotoğraf/video çekmek doğal olduğu için, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik üretmenize yardımcı olmaya hazırdır. Instagramcıların her gün 95 milyon fotoğraf veya video yüklediğini biliyor muydunuz?

Müşterilerinizi UGC oluşturmaya teşvik etmenin iki ana yolu vardır: Starbucks gibi popüler bir marka olmak veya diğer Instagramcılara örnek teşkil eden etkileyicilerle takım oluşturmak. Şirketiniz ne kadar büyük ve popüler olursa olsun, ikinci seçenek herkes için uygundur.

Örneğin, Lulus, Instagram etkileyicilerini marka elçileri olmaya davet ediyor ve bu kanaat önderleri, Lulus’un kıyafetleriyle fotoğraflarını çekmekten mutluluk duyuyor. Ardından şirket bu görüntüleri profillerinde yayınlar. 

Ancak, Lulus’un Instagram etkileyicilerinden kullanıcı tarafından oluşturulan içerik oluşturmasını istemesinin tek yolu bu değil. Şirket ayrıca, sosyal medyada UGC’yi yayınlayan sadık müşterileri ödüllendiren bir yarışmayı duyurmak için Instagram biyografisini kullanıyor. 

Sonuç olarak, yarışma hem ilgili etkileyicileri hem de markayı seven müşterileri cezbeder ve bu da şirketin etkileyici pazarlama bütçelerini çok fazla tüketmeden kendisini tanıtmasına olanak tanır.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş