İlgi çekici videolar oluşturun

İlgi çekici videolar oluşturun

Instagram başlangıçta resimler için popüler olsa da, videoların popülaritesi giderek artıyor. Video içeriğine olan talebin yıllar içinde arttığı göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil.

Örneğin, bir HubSpot araştırmasında, tüketicilerin %54’ü markalardan video bekliyor . Videoları Instagram’da daha da ileriye taşımak için sosyal medya ağı, Keşfet akışına IGTV ve hikayeler ekledi.

Bu ikisinin ötesinde Instagram, Keşfedin’de Instagram besleme gönderilerini öne çıkarırken görüntülerden önce videoları tercih ediyor. Keşif için Instagram ürün lideri Will Ruben’e göre, videolar Keşfet’te otomatik olarak oynatıldıkları ve daha fazla dikkat çekme eğilimi gösterdikleri için daha üst sıralarda yer alma potansiyeline sahip .

Özetle, Instagram videolarının yayın gönderilerinde, IGTV’de ve hikayelerde uygulamaları vardır.

Ancak, zayıf videolar oluşturmak sizi otomatik olarak Keşfet sayfasına götürmez. Instagram, harika bir görselin Keşfet akışına girme şansının zayıf bir videodan daha yüksek olduğu konusunda ısrar ediyor.

Kitleniz ne tür videolar görmek istiyor? Instagram Keşfet sayfasına girmek istiyorsanız, işletmenizin alakalı ve ilgi çekici videolar oluşturmak için daha fazla çaba sarf etmesi gerekiyor.

 

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş