En iyi performans gösteren gönderileri analiz edin

En iyi performans gösteren gönderileri analiz edin

Nitekim, birçok Instagram gönderisi, hesap sahibi gönderiyi Keşfet için optimize etmeden Keşfet akışında görünür. Ve bu, bazı gönderilerinizin başına gelmiş olabilir.

Bu gönderilerden neler öğrenebilirsiniz? Hangi trendleri bulacaksınız? Ancak her şeyden önce, Keşfedin sayfasında öne çıkan gönderilerinizi keşfetmeniz gerekir.

stagram işletme hesabınıza gidin. Ardından, analiz etmek istediğiniz gönderiye gidin. Bunu yaptıktan sonra, “Insights’ı Görüntüle” ye tıklayın.

Instagram, gönderinizle ilgili birkaç metrik görüntüler. Yukarı kaydırarak, gönderinizin gösterimlerinin kaynakları gibi daha fazla ayrıntı alırsınız.

Başka bir anlamda, Keşfet sayfasında öne çıkan nişinizdeki diğer hesaplardan öğrenebilirsiniz. Sonuçta, Instagram’da aktif bir hesapla, aktiviteleriniz ideal hedef kitlenizinkine benzer olacaktır.

Bu nedenle, Keşfet sayfanıza gidin ve nişiniz veya konunuzla ilgili gönderileri kontrol edin. Daha derine inebilir ve hesapları analiz edebilirsiniz.

En iyi performans gösteren gönderilerinizi ve nişinizdeki diğer hesapların gönderilerini analiz ederek, gönderilerin türünü, hashtag’leri ve bu gönderilerin ve hesapların diğer bileşenlerini keşfedeceksiniz.

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş